Založ si blog

Výhody virtuálneho sveta

Spomenul som si na film Ready Player One, ktorého dej sa odohráva v 2045 roku, kedy sa svet ocitne na pokraji chaosu a kolapsu, a mnoho ľudí sa vzdáva problémy riešiť, a snažia sa len nejak prežiť, pričom hľadajú útočisko vo virtuálnom svete, ktorý je jednou z mála vecí, ktorá im ešte prináša radosť a potešenie.
Viď aj môj príspevok „Osobná digitalizácia“ (ešte v 2004 som si zaregistroval prezývku „Matrix“).Výhoda virtuálneho sveta je aj tá (čo potvrdzuje terajšia koronapandémia – karantény, homeoffice3 lockdowny a pod.), že sa v ňom nešíria infekcie, maximálne len počítačové vírusy.
Možno som v tejto oblasti „prototyp“ človeka 21. storočia (ak to tak môžem napísať). Internet používam už od 1998 roka, mám istú fóbiu a venujem sa digitalizácii. Možno mi tieto kombinácie umožnili skôr predvídať rôzne procesy a nachádzať ich riešenia, s ktorými „starí“ politici prichádzajú len teraz, viď napr. môj projekt digitalizácie – „Moje programové vyhlásenie – priorita digitalizácia.“

Virtuálny svet má aj tú výhodu, že nie je potreba sťahovania národov, migrácia a pod., alebo že je menej skutočných konfliktov.

V jednom dokumente odznela informácia, že mince i bankovky obsahujú najviac rôznych baktérií, vírusov a pod. Nakoľko sa blíži obdobie dovoleniek, mám podozrenie, že za 2. vlnou koronapandémie po dovolenkách 2020 stoja peniaze. Pán Matovič ako premiér bojoval proti koronapandémii, teraz ako minister financií by mohol obmedziť platby hotovosťou – uvaliť Lockdown na ňu . Mohol by sa aj inšpirovať mojim projektom „Štátny platobný systém ako slovenský PayPal“ alebo bezplatne zabezpečiť bezkontaktné platobné karty tým občanom, ktorí ich ešte nevlastnia.
Viď viac „Obmedzenie platby hotovosťou.“Možno sa raz naozaj budeme stýkať len takýmto spôsobom:Možný rozhovor

19.09.2021

Odkedy vnímate zvláštne udalosti? Zvláštne udalosti vnímam od začiatku 2016 roka, kedy ma cez internet kontaktoval neznámy Tomáš Vateha, Strečkova 20, 091 01 Stropkov ohľadom kúpi počítačovej knihy Mistrovství v AJAXu (2) za 12 Eur. Dopredu si vypýtal číslo môjho bankového účtu a potom mi poslal aj screenshot z jeho monitora o úspešnom odoslaní mi [...]

My way

09.08.2021

Susan Cain vo svojej prednáške na konferencii TED povedala, že každý by mal občas zájsť do pustatiny, hľadať zjavenia a oboznámiť s nimi iných. Ja oboznamujem s mojimi zjaveniami, postrehmi, aj keď ich samozrejme považujem za náhodu. „The power of introverts | Susan Cain“ – https://youtu.be/c0KYU2j0TM4 Čo sa týka náboženstva, som na tom obdobne ako premiér [...]

Niektoré osoby sa snažia zaujať iných aj niečím iným

13.05.2021

ROZPRACOVANÉ: „Gotye – Somebody That I Used To Know (feat. Kimbra)“ – https://youtu.be/8UVNT4wvIGY „Adriana Křečková – Show Jana Krause“ – https://youtu.be/PoBp4gzl1EM „РЕДКИЕ АРОМАТЫ: Достала Shalimar Parfum Initial Guerlain“ – https://youtu.be/yi5U84l1qcE Pozri viac.

Biele srdce

Biele srdce pre najstatočnejšie sestry

27.09.2021 06:00

Komora počas 14. ročníka slávnostného večera Biele srdce ocenila spolu 29 sestier a pôrodných asistentiek.

Nemecko, voľby

Sociálni demokrati v Nemecku tesne porazili kresťanských

27.09.2021 05:52

Víťazom nedeľňajších parlamentných volieb v Nemecku sa stali sociálni demokrati z SPD, získali 25,7 percenta hlasov.

škola, deti, rúška

Rodičia nechcú rúška. Škodia svojim deťom

27.09.2021 05:00

Sú školy bezpečným miestom? Medzi deťmi najviac infikovaných a najvyššia premorenosť. Napriek tomu sa mnohí rodičia sťažujú na nosenie rúšok v školách.

lgbt

Švajčiari v referende odklepli manželstvá osôb rovnakého pohlavia

26.09.2021 20:14

Manželstvá partnerov rovnakého pohlavia dosiahnu rovnakú úroveň ako manželstvá heterosexuálnych párov, napríklad si budú môcť adoptovať deti

Ľubomír Tóth

Predstavivosť je dôležitejšia ako poznanie. Poznanie je obmedzené, predstavivosť obklopuje svet. (A. Einstein)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 20741x
Priemerná čítanosť článkov: 648x

Autor blogu

Kategórie