Založ si blog

Obmedzenie platby hotovosťou. Stoja za 2. vlnou po dovolenkách 2020 peniaze?

Pred časom sa objavili seriózne úvahy o zrušení hotovostných platieb.
Aj keď tieto snahy boli z iného dôvodu ako šírenie infekcie koronavírusu, nakoľko v jednom dokumente odznela informácia, že mince i bankovky obsahujú najviac rôznych baktérií, vírusov a pod., tak z tohto dôvodu možno práve teraz je vhodný čas i opodstatnený dôvod na obmedzenie platieb hotovosťou.

Minister financií by mohol zohrať úlohu v presmerovaní časti Eurofondov alebo Fondu obnovy do poskytnutia bezkontaktných platobných kariet tým občanom, ktorí ich ešte nevlastnia. A aj tu by mohla byť táto záležitosť riešená v spolupráci so zástupcami bánk (vytvorenie „Základného bankového produktu a štandardného účtu“ v banke podľa výberu každého občana) a aj v spolupráci s poštou (fyzické doručenie zmluvy aj karty občanom).

Pán Matovič ako premiér bojoval proti koronapandémii, a tiež s bankami vyrokoval odklad hypoték.
Mohol by v tom pokračovať aj ako minister financií, a obmedziť platby hotovosťou, a tým občanom, ktorý nemajú platobné karty, tak zas vybaviť im ich bezplatné poskytnutie.
Mohli by sme sa stať lídrami aj v tejto oblasti.

Čo sa týka tohto môjho príspevku, mal som na mysli šírenie peniazmi rôzne baktérie, vírusy a pod., avšak napadli ma aj p. Jahniatkom spomínané tzv. „čierne peniaze“, viď scénku z Ugandy, pričom oba motívy na obmedzenie platby hotovosťou môžu splývať – fyzické peniaze sú obeživá po celom svete – a môžu spôsobiť nekončiace vlny šírenia koronavírusu, mutácií a pod. Kto vie, či peniaze nespôsobili druhú vlnu po dovolenkách v 2020. Celú Európu vraj infikovali len dve osoby z Číny. Viď napr.:

Logo NAKA

14.05.2021

ROZPRACOVANÉ: Nakoľko príslušníci istých zložiek MV sa radi zabávajú, majú zmysel pre symboliku, analyzujem: NAKA ma chcela zneužiť, vydierať, a SIS zas chráni systém „IT krabička, o ktorej nikto nevie, čo robí.“ (zber informácií bez povolenia sudcu, riaditeľov SIS tiež nominuje predseda strany zastávajúci funkciu predsedu parlamentu (p. Danko a p. Kollár) [...]

Sex, SIS, Syfilis a Spermie, možno aj Sinovac (5xS). Sputniku dôverujem.

14.05.2021

Po tom, ako bolo začiatkom 2016 roka vylákané číslo môjho bankového účtu a kontaktovaní aj príbuzní (reči príbuznej zo Zbehov aj napriek mojim negatívnym testom), som z recesie pozeral informácie o „Mt. Gox“ (nakoľko na účte som nemal veľa), a do počítača si napísal aj poznámku, že na predvolebnom mítingu nejakých predchádzajúcich volieb som si podal ruku s [...]

Alexej Navaľnyj verzus Ľubomír Tóth (ja)

13.05.2021

V prípade ublíženia na zdraví Alexejovi Navaľnému sa angažovalo Nemecko aj EÚ, aj keď sa prípad stal mimo EÚ a p. Navaľnyj ani nie je občanom členského štátu EÚ.Následne bol prevezený do Nemecka (aj keď s ním nemá žiadnu súvislosť), kde sa podrobil nezávislému lekárskemu vyšetreniu nemeckými, francúzskymi a tuším aj švédskymi [...]

Vladimir Putin

Ruská vláda označila Česko a USA za nepriateľské krajiny

14.05.2021 23:02

České veľvyslanectvo v Moskve bude môcť zamestnať nanajvýš 19 ruských pracovníkov a americká ambasáda žiadnych.

pocasie-15-5-2021

Čaká nás chladný víkend, vylepší sa to v budúcom týždni?

14.05.2021 18:21

Najbližšie májové dni budú chladné, víkend môže byť daždivý. Pri premenlivom počasí čakajte častejšie zmeny. Zostane to tak aj neskôr?

hranica, kontrola, polícia, vojaci,

V prvom májovom týždni zaznamenali vyše 1000 pandemických priestupkov

14.05.2021 18:03

Na pokutách, ktorých policajti uložili 627, vybrali celkovo 25 545 eur.

Výťah

Mamička, ktorú zachytil a pritisol výťah, neprežila

14.05.2021 16:54

Mladá mamička, ktorú v nedeľu 9. mája zachránili po zaseknutí sa vo výťahu na Legionárskej ulici v Bratislave, svojim zraneniam podľahla.

Ľubomír Tóth

Predstavivosť je dôležitejšia ako poznanie. Poznanie je obmedzené, predstavivosť obklopuje svet. (A. Einstein)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 31016x
Priemerná čítanosť článkov: 705x

Autor blogu

Kategórie