Založ si blog

Matematika, čísla, algoritmy, programovanie a „president SK“

Organizujú sa predčasné parlamentné voľby, ktorých by som sa chcel aktívne zúčastniť (podľa mňa mám najlepší program), avšak mojou prioritou sú stále prezidentské. Viď aj moju staršiu Facebook-ovú stránku Prezidentské voľby„.


Ľubomír Tóth

Spomenul som si na amerického prezidenta Abrahama Lincolna, ktorý začínal ako hráč pokru, pracoval tiež ako poštový úradník, a dotiahol to až na post prezidenta.

Ja sa záujímam o matematika, čísla, algoritmy i programovanie, a v minulosti som mal zaregistrovanú prezývku president.sk.

Viď aj „Hyde park – Civilizace – Tomáš Mikolov, vědec.“ (4:35) – Učili sa na veľkom množstve partií. Algoritmus je využiteľný vo svete financií i bezpečnosti v kybernetickom aj reálnom svete.


Hyde park – Civilizace.

Alebo viď aj článok „Nový algoritmus vyhrává v pokri, napísali ho i Češi,
a kód radšej nezverejnia.“


Nový algoritmus.

A čo sa týka „poštového úradníka„, tu ma zas inšpiroval film „The Postman“ (Posol budúcnosti), ktorého dej sa môže odohrať v ktorejkoľvek krajine. Hlavný hrdina, tak trochu samotár, sa náhodne dostane k uniforme poštára a začne sa vydávať za poštového úradníka, čo u ľudí vyvolá nádej na lepšiu budúcnosť, a získa si aj mnohých nasledovníkov. 


„The Postman“ (Posol budúcnosti).

A mňa inšpiroval v digitalizácii, konkrétne k bodu Elektronická schránka pre každého – odstránenie problémov so žltými lístkami z pošty.
Viď aj rozpracovaný môj demonštračný portál „Slovensko2.sk„.Ilustračný profil z môjho demonštračného portálu slovensko2.sk

A Abraham Lincoln obišiel aj systém vytvárania zisku pre zahraničné banky. Ja chcem vybudovať novú silnú slovenskú štátnu banku – slovenský PayPal.

A inšpirovaný zas kazašským prezidentom Nursultanom Nazarbajevom aj firmou Apple by som si vedel predstaviť podobný nový moderný ekologický vládny komplex, ktorý by bol novým symbolom našej spoločnosti, odrážal by jej nové hodnoty, urýchlil zmenu myslenia a kde by bolo všetko pod jednou strechou. A viaceré jeho zariadenia by boli tiež dostupné širokej verejnosti. A čo sa týka jeho umiestnenia, z viacerých dôvodov by som si vedel predstaviť, že novým hlavným mestom by mohla byť Nitra (čo by istotne privítali aj Bratislavčania).


Apple Park.

Stačí sa zbaviť mylného presvedčenia, že život je daný a vy ho len prežijete:


Steve Jobs the movie ending speech.

Stačí sa zbaviť mylného presvedčenia, že život je daný a vy ho len prežijete.
Môžete ho vziať do vlastný rúk. Zmeniť, zlepšiť, zanechať stopu.
Keď to pochopíte, navždy vás to zmení.
Súčasné usporiadanie nás brzdí.
Toto je pre všetkých bláznov, podivínov, rebelov, potiažistov.
Pre tých, ktorí sa vymykajú. Tých, ktorí sa veci pozerajú inak. Tých, ktorí nectia pravidlá a neuznávajú status quo.
Môžete ich citovať, oponovať im, oslavovať či haniť.
Ale nemôžete ich ignorovať. Pretože oni dokážu veci meniť, posunúť ľudstvo dopredu.
Niektorí ich považujú za pomätencov, my vidíme géniov.
Ľudia, ktorí sú dosť šialení na to, aby si mysleli, že môžu svet zmeniť, to ale dokážu.

Logo NAKA

14.05.2021

ROZPRACOVANÉ: Nakoľko príslušníci istých zložiek MV sa radi zabávajú, majú zmysel pre symboliku, analyzujem: NAKA ma chcela zneužiť, vydierať, a SIS zas chráni systém „IT krabička, o ktorej nikto nevie, čo robí.“ (zber informácií bez povolenia sudcu, riaditeľov SIS tiež nominuje predseda strany zastávajúci funkciu predsedu parlamentu (p. Danko a p. Kollár) [...]

Sex, SIS, Syfilis a Spermie, možno aj Sinovac (5xS). Sputniku dôverujem.

14.05.2021

Po tom, ako bolo začiatkom 2016 roka vylákané číslo môjho bankového účtu a kontaktovaní aj príbuzní (reči príbuznej zo Zbehov aj napriek mojim negatívnym testom), som z recesie pozeral informácie o „Mt. Gox“ (nakoľko na účte som nemal veľa), a do počítača si napísal aj poznámku, že na predvolebnom mítingu nejakých predchádzajúcich volieb som si podal ruku s [...]

Alexej Navaľnyj verzus Ľubomír Tóth (ja)

13.05.2021

V prípade ublíženia na zdraví Alexejovi Navaľnému sa angažovalo Nemecko aj EÚ, aj keď sa prípad stal mimo EÚ a p. Navaľnyj ani nie je občanom členského štátu EÚ.Následne bol prevezený do Nemecka (aj keď s ním nemá žiadnu súvislosť), kde sa podrobil nezávislému lekárskemu vyšetreniu nemeckými, francúzskymi a tuším aj švédskymi [...]

uvoľňovanie opatrení, opatrenia,

Slobodne sa nadýchnite, núdzový stav sa skončil. Pandémia ešte nie

15.05.2021 06:28

Uplynutím polnoci z piatka na sobotu sa po siedmich mesiacoch skončil núdzový stav. Pandémia tu však stále je, aj Covid automat.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Fico nerozbil koalíciu, ale rozleptal OĽaNO a Za ľudí

15.05.2021 06:00

Kolúzna väzba a peniaze pre detí spojili Borisa Kollára (Sme rodina) s Petrom Pellegrinim (Hlas). Funguje ešte koalícia, alebo sa strany chystajú na predčasné voľby?

Vladimir Putin

Ruská vláda označila Česko a USA za nepriateľské krajiny

14.05.2021 23:02

České veľvyslanectvo v Moskve bude môcť zamestnať nanajvýš 19 ruských pracovníkov a americká ambasáda žiadnych.

pocasie-15-5-2021

Čaká nás chladný víkend, vylepší sa to v budúcom týždni?

14.05.2021 18:21

Najbližšie májové dni budú chladné, víkend môže byť daždivý. Pri premenlivom počasí čakajte častejšie zmeny. Zostane to tak aj neskôr?

Ľubomír Tóth

Predstavivosť je dôležitejšia ako poznanie. Poznanie je obmedzené, predstavivosť obklopuje svet. (A. Einstein)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 31025x
Priemerná čítanosť článkov: 705x

Autor blogu

Kategórie